Цікава англійська

Великдень в Англії

Великдень в Англії

Найголовніше християнське свято відзначається в Англії з великим розмахом. В цей час на два тижні закриваються школи і всі веселяться. Пасхальне неділю символізує кінець холодів і прихід весни. Тому прийнято надягати нову красиву одяг і готувати смачні страви. Великдень в Англії супроводжується безліччю символів і традицій деяким з яких вже багато сотень років. 

Як англійці відзначали Великдень в минулому?

Головним символом свята завжди в цій країні були яйця. Їх прикрашали золотою папером або розфарбовували і дарували бідним. Також дітям роздавали солодощі. Обов'язковими на великодньому тижні були ігри. Наприклад, цікавий звичай існував у деяких областях країни: в понеділок чоловіки переносили на руках жінок, а у вівторок - навпаки. Але не всі ці звичаї збереглися до наших днів. Хоча багаті традиції Великодня в Англії говорять про давність цього свята. І деякі символи збереглися без змін до наших днів. 

Як в Англії відзначають Великдень зараз?

  •  святкування починається з п'ятниці, коли печуть спеціальні булочки з хрестоподібним надрізом нагорі і начинкою з родзинок або цукатів. Їх їдять на сніданок і пригощають всіх знайомих. Вважається, що вони дарують здоров'я;

  •  у неділю англійці накривають стіл. Святковими стравами вважаються запечена копчена свинина, медово-часникові фрикадельки, весняний салат і сосиски, глазуровані яблуками. Стіл прикрашають квітами і фруктами;

  •  обов'язковим символом свята вважаються яйця. Правда, зараз вони не справжні, а шоколадні з кремовою начинкою, але звичай дарувати їх одне одному залишився;

  •  у всьому світі знають, як святкують Пасху в Англії за основного її символу - пасхального кролика . Він символізує плодючість природи. Фігурки зайця продаються у всіх магазинах. Діти вважають, що саме він ховає на Великдень розфарбовані яйця.

  • Англійські ідіоми, англійські фразеологізми
    Говорячи простою мовою, ідіома (також використовуються назви: фразеологізмідіоматичний виразстійке поєднання - це фраза або вираз, в якому слова, вжиті разом, мають значення, відмінне від того, яке наведене в словнику для кожного конкретного слова. З цієї причини англійські ідіоми буває складно зрозуміти.
    Кількість англійських ідіом у довіднику: 1967.









    Цікаві факти про День святого Валентина ( частина 1 )

                   Цікаві факти про День святого                                          Валентина

    Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі з ще більш ранніх часів - з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, на честь богині кохання Juno Februata.
    У свята є і конкретний «винуватець» - християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів - шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім'ю прогодувати. І щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

    Але закохуватися солдати не стали менше. І до їх щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім'я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти.

    Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий у дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили.



    Цікаві факти про День святого Валентина ( частина 1 )
    Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

    З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні). Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

    Чи так це було чи інакше, але, по всій видимості, саме звідти повелося писати в День святого Валентина любовні записки - «валентинки». А ще в це свято люблять влаштовувати весілля і вінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.

    Цікаві факти про День святого Валентина ( частина 1 )

    У Західній Європі День святого Валентина став широко відзначатися з 13 століття, в США - з 1777 року.

    Традиція дарувати цього дня подарунки міцніла з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим марципани, які були досить дорогі.

    У Японії традиція дарувати цього дня солодке з'явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День святого Валентина злегка нагадує «8 Березня для чоловіків», оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки: чоловічі аксесуари типу бритви, лосьйону, гаманця і так далі.

    У пристрасних французів в день святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

    У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.

    Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня святого Валентина. У першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято... офіційно заборонено, причому, під страхом великих штрафів.

    І на Русі було своє свято закоханих, ось тільки відзначали його не взимку, а на початку літа. Воно було пов'язане з легендарною історією кохання Петра і Февронії і присвячений Купалу - язичницькому слов'янському богу, сину Перуна. 


    Try to guess 



                












                 







     Пропоную вашій увазі цікаві факти про англійську мову.
    1. Найкоротше речення в англійській мові може складатися з трьох букв (I am (я є)/ I do (я роблю)), а якщо I am скоротити до I'm, то взагалі з двох!

    2. Словниковий запас англійської мови налічує 800 000 слів.

    3. Найдовші слова в англійській мові: 



    • pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis. Доводиться ставити зарубки після кожного складу, щоб не заплутатися, де зупинився при читанні)) А позначає воно назву хвороби дихальних шляхів при вдиханні вулканічного пилу.
    • Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg. Воно має 45 букв (як і попереднє!), 15 з яких «g» і 9 - «a». Це невелике озеро поблизу міста Вебстер, штат Мічиган, США.


    4. Єдине в англійській мові речення, яке вважається коректним за наявності 8 однакових слів, розташованих поспіль та без пунктуаційних знаків: «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo» (Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, лякають бізонів з Баффало).

    5. Рекордсменом за кількістю значень є слово set: 44 основних значення для дієслова, 17 основних значень для іменника, 7 основних значень для прикметника і ще купа всіляких додаткових значень.

    6. Найчастіше в англійській мові використовується буква E, а найрідше - Q. Мається на увазі те, як часто ця літера знаходиться в різних словах.

    7. Найдавніше слово в англійській мові - town (невелике місто), а також слова: bad (поганий), gold (золото, золотий), apple(яблуко).

    8. Слово goodbye (до побачення) це деформація староанглійської фрази «God be with ye» (нехай буде з тобою Господь).

    9. Англійське слово slave (раб) має пряме відношення до слов'ян: в стародавні часи германські племена продавали представників слов'янських племен в рабство римлянам.

    10. Англійським поетам пощастило, тому що вони не можуть знайти риму тільки до 4 слів: month (місяць), orange (апельсин, помаранчевий), silver (срібло, срібний), purple (фіолетовий). Деякі поети-аматори в пошуках вдалого варіанту намагаються римувати orange з courage (мужність), porridge (каша), arrange (організувати) та іншими схожими за звучанням словами, проте, очевидно, що така рима є притягнутою за вуха.

    11. З найскладнішою англійської скоромовкою: «The sixth sick sheik's sixth sheep is sick» (хвора шоста вівця хворого шостого шейха). Навіть носії мови насилу справляються.

    12. У слові indivisibility (неподільність) буква I повторюється 6 разів.

    13. Goddessship (божественність) - єдине слово, де приголосна буква повторюється 3 рази поспіль. Або ось ще: rhythm (ритм, такт) - найдовше слово з 1 голосною. 

    14. Речення «The quick brown fox jumps over the lazy dog» (швидка коричнева лисиця перестрибує через лінивого собаку) унікальне тим, що тут зустрічаються всі букви англійського алфавіту.

    15. Ще одне цікаве речення: «A rough-coated, dough-faced, thoughtful ploughman strode through the streets of Scarborough; after falling into a slough, he coughed and hiccoughed» (Одягнений у грубий одяг блідолиций задумливий орач крокував вулицею міста Скарборо. Після падіння в болото він кашляв та гикав). Унікальність його в тому, що тут зустрічаються всі 9 варіантів читання буквосполучення «ough». Явний приклад того, що в англійській мові найскладніше - це правила читання (а точніше, їх відсутність).

    16. Крапка на буквами «i» та «j» в англійській мові називається tittle (капелька).

    17. Almost (майже) - найдовше слово англійської мови, в якому всі букви розташовані в алфавітному порядку.

    18. В англійській мові є тільки 4 слова із закінченням на «dous»: tremendous (величезний), horrendous (страхітливий), stupendous (дивовижний) та hazardous (небезпечний, ризикований).

    19. Underground (метро, підземний) - єдине слово в англійській мові, яке починається і закінчується на «und».

    20. Ну а це вже відомий прикол: stewardesses (стюардеса), це найдовше слово, яке можна надрукувати лише лівою рукою.

    21. Символ & колись був в англійському алфавіті. Зараз же він називається «амперсанд» і не вважається літерою.

    22. Слово queue (черга) єдине слово, в якому вимова не зміниться, якщо прибрати останні 4 букви.

    23. Go (йти, йди)– це найкоротший осмислений вислів в англійській мові.

    24. В англійській назви всіх континентів закінчуються на ту ж саму літеру, з якої починаються.

    25. Американський президент Бенджамин Франклін зібрав більше 200 синонімів слова drunk (п'яний), включаючи такі шедеври як cherry - merry, nimptopsical і soaked.

    26. Слово typewriter (друкарська машинка) - найдовше слово, яке можна набрати на клавіатурі в одному (верхньому) ряді.

    27. Англійські слова salary (заробітна плата) і salad (салат) походять від латинського sal (сіль). Перше слово виникло через те, що римським солдатам видавали дозвіл на купівлю солі, а друге - через те, що римляни любили солити зелень.

    28. В цілому Інтернеті приблизно 70% займають сторінки англійською мовою.

    29. Офіційною мовою штату Іллінойс (США) є «американська», говорити англійською там вважається незаконним.

    30. Англійська мова вважається обов'язковою для всіх учнів в Китаї, починаючи з третього класу. В Америці ж, тільки 3% початкових шкіл і 4% середніх шкіл пропонують вивчення китайської мови.

           Try to guess








    Немає коментарів:

    Дописати коментар